Kviečiame pasiskiepyti nuo gripo 2019/2020 m. keturvalente vakcina Vaxigrip Tetra!

KODĖL REIKIA SKIEPYTIS NUO GRIPO?
Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų:
pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Pasaulio sveikatos
organizacija skiepus laiko pagrindine ir labai efektyvia specifine gripo profilaktine priemone.

KADA SKIEPYTIS NUO GRIPO?
Rekomenduojama sezonine gripo vakcina pasiskiepyti rudens-žiemos mėnesiais. Gripo sezono
pradžios negalima nuspėti, tačiau tradiciškai gripo sezono pradžia laikoma spalio mėnesio pradžia,
o pabaiga – kovo ar balandžio mėnesiais. Kviečiame gyventojus skiepytis prieš prasidedant gripo
sezonui.

2019 -2020 m. GRIPO SEZONUI SKIRTA NEMOKAMA VAKCINA JAU ROMAINIŲ
ŠEIMOS KLINIKOJE
Gripo sezonui skirta vakcina ,,Vaxigrip Tetra“, įsigyta už valstybės lėšas, pagal Pasaulio sveikatos
organizacijos rekomendacijas, skirta rizikos grupėms priklausantiems asmenims skiepyti:

Pradžiuginkite savo artimuosius, kolegas ar draugus originalia dovana – Romainių šeimos klinikos dovanų kuponu. Tai puiki galimybė parodyti išskirtinį dėmesį ir pasirūpinti savo brangiausių žmonių sveikata! Dovanų kuponą galite įsigyti Romainių šeimos klinikos registratūroje, Romainių g. 47B, Kaune. Daugiau informacijos, dėl dovanų kupono teiraukitės tel. +370 37 214000 arba info@rsk.lt

UAB Romainių šeimos klinikoje galite pasiskiepyti vakcina nuo tymų Priorix. Ši vakcina taip pat apsaugo nuo raudoniukės bei epideminio parotito (kiaulytė).

Vakcina Priorix atitinka Pasaulio Sveikatos Organizacijos biologinių medžiagų ir tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinų bei sudėtinių vakcinų (gyvų) gamybos reikalavimus.

Tymai – tai ūmi, itin lengvai plintanti ir viena labiausiai užkrečiamų infekcinių ligų, pasireiškianti karščiavimu ir bėrimu, galinti sukelti grėsmingas sveikatai ir gyvybei  komplikacijas. Infekcijos sukėlėjas – tymų virusas Morbillivirus. Neturintiems specifinio imuniteto asmenims imlumas tymų infekcijai – 90-95 proc.

Registruotis skiepui galite Romainių šeimos klinikoje, tel.: (8-37) 214 000

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas primena, kad pavasarį prasideda vaiko sveikatos pažymėjimų išdavimo sezonas, todėl atkreipia dėmesį, kad kiekvieną kartą išduodant sveikatos pažymėjimą, reikia patikrinti ir Skiepijimo pažymėjimą. Mokykloje saugiausiai jaučiasi paskiepyti vaikai.

Dėmesys pirmokėliams

Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių 6–7 metų amžiuje rekomenduojama pasiskiepyti keturvalente vakcina nuo difterijos, stabligės, kokliušo ir poliomielito (DTaP/IPV), trivalente vakcina nuo tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR).

Tymų protrūkis akivaizdžiai parodė, kaip svarbu, kad kuo daugiau vaikų būtų laiku paskiepyta, tada ligos tiesiog negalėtų išplisti.

7 metų vaikams reikėtų nepamiršti atlikti ir tuberkulino mėginį, tai yra patikrinti vaiko sveikatą dėl tuberkuliozės. Atkreipiamas dėmesys, kad siekiant kuo geriau apsaugoti vaikus nuo šių ligų, rekomenduojama skiepus ir tyrimą atlikti tą pačią dieną. Taip sutaupytume tėvelių laiko.

Apsauga mergaitėms

11 metų mergaitėms rekomenduojama pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Skiepijimą sudaro dvi vakcinos dozės su 6 mėnesių pertrauka. Skiepijimai atliekami valstybės biudžeto lėšomis, todėl mokėti nereikia.

Nepamiršti ir paaugliai

15–16 m. paaugliams rekomenduojama tik viena vakcina apsauganti nuo difterijos, stabligės ir kokliušo (Tdap). Kadangi per dešimtį metų vaikų imunitetas šioms ligoms jau bus išblėsęs, todėl būtina sustiprinančioji vakcinos dozė.

Pastebėjus, kad vaikui neįskiepyta kokia nors vakcina, pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje numatytą grafiką, šeimos gydytojas turi sudaryti individualų skiepijimų planą ir pasirūpinti, kad vaikai kuo greičiau „pasivytų“ kalendorių.

Informuojame , kad prie UAB Romainių šeimos klinikos prisirašę pacientai, kurie turėjo sąlytį su tymais sergančiu asmeniu, bet ne vėliau kaip per 72 val. po kontakto, skiepijami valstybės lėšomis finansuojama MMR vakcina.

Dėl skiepijimo prašome kreiptis:
Pirmadieniais- penktadieniais 8- 20 val.;
Įstaigos nedarbo metu (šeštadieniais nuo 9.00 iki 11.00 val.), skambinkite tel.: 860083383

Kviečiame gripui užkirsti kelią į Jūsų namus jau dabar!
Informuojame, kad asmenys esantys  UAB Romainių šeimos klinika jau gali pasiskiepyti nuo sezoninio gripo.

NEMOKAMAI NUO GRIPO GALI BŪTI SKIEPIJAMI:
– asmenys nuo 65 m. ir vyresniems;
– asmenys sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus ( taip pat ir vaikai);
– nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).
– asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
– sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Kitiems pacientams vakcina yra mokama, o dėl detalesnės informacijos ar registracijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją!