Informuojame , kad prie UAB Romainių šeimos klinikos prisirašę pacientai, kurie turėjo sąlytį su tymais sergančiu asmeniu, bet ne vėliau kaip per 72 val. po kontakto, skiepijami valstybės lėšomis finansuojama MMR vakcina.

Dėl skiepijimo prašome kreiptis:
Pirmadieniais- penktadieniais 8- 20 val.;
Įstaigos nedarbo metu (šeštadieniais nuo 9.00 iki 11.00 val.), skambinkite tel.: 860083383

Kviečiame gripui užkirsti kelią į Jūsų namus jau dabar!
Informuojame, kad asmenys esantys  UAB Romainių šeimos klinika jau gali pasiskiepyti nuo sezoninio gripo.

NEMOKAMAI NUO GRIPO GALI BŪTI SKIEPIJAMI:
– asmenys nuo 65 m. ir vyresniems;
– asmenys sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus ( taip pat ir vaikai);
– nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).
– asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
– sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Kitiems pacientams vakcina yra mokama, o dėl detalesnės informacijos ar registracijos kreipkitės į savo šeimos gydytoją!

 

Mieli tėveliai,

Kviečiame registruoti savo vaikučius pas šeimos gydytoją profilaktiniam sveikatos patikrinimui prieš darželius ar mokyklas. Nelaukite vasaros pabaigos ar rudens. Rudenį susidaro didelis pacientų srautas ne tik pas šeimos gydytojus, bet ir specialistus. Todėl norėdami laiku suspėti atlikti profilaktinį patikrinimą ir gauti vaiko sveikatos pažymėjimą ( forma Nr. 027-1/a), registruokite savo vaikučius pas reikiamus gydytojus jau dabar.

Dėkojame, kad lankotės mūsų klinikoje.

Gerbiami pacientai,

Nuo 2018 m. sausio 5 d. keičiasi akušerių -ginekologų L. Adomaitienės ir N. Balasevičienės darbo laikas:

Gyd. L. Adomaitienė dirbs:
V- 8.00- 13.00

Gyd. N. Balasevičienė dirbs:
II – 17.00 – 20.00
V – 15.00 – 20.00

Dėkojame, kad lankotės mūsų klinikoje!

Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau informacijos apie nemokamas vėžio prevencines programas galite rasti http://www.vlk.lt/prevencija

Vaikystės skiepai

Kiekvienas vaikas nusipelno lygių galimybių gyventi sveikai, o skiepai yra vienas iš svarbiausių žingsnių sveiko gyvenimo kelyje. Vakcinos, prieinamos visų šalių skiepų kalendoriuose, suteikia geriausią įmanomą apsauga nuo užkrečiamųjų ligų, tada, kai to labiausiai reikia. Vaikų skiepijimas apsaugo vaikus ir padeda stabdyti ligų plitimą. Tuo būdu yra apsaugomi jaunesni broliai ir seserys, kuriems dar anksti skiepytis, kiti vaikai, kurių negalima skiepyti ir netgi vaiko seneliai.
Paskiepijus vaiką nuo hepatito B pirmaisiais jo gyvenimo metais ir nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) ankstyvoje paauglystėje, galima jį apsaugoti nuo keleto vėžio formų. Skiepijant vaikus nuo plaučių uždegimą sukeliančių patogenų, mažinamas antibiotikų vartojimas, o kartu ir antimikrobinis atsparumas. Laukinis poliomielito virusas aptinkamas tik trijose šalyse. Šios ligos globalus išnaikinimas yra pasiekiamas, bet būtina ir toliau išlaikyti aukštas skiepijimų apimtis, kad virusas nebeturėtų kur plisti.

Skiepai paauglystėje

Paaugliams būtinos palaikomosios vakcinos dozės, kad tęstųsi vaikystėje suformuota apsauga. Vaikui augant apsauga nuo difterijos, stabligės ir kokliušo gali sumažėti, taigi palaikomosios vakcinos dozės būtinos apsaugai paauglystės metu ir peržengiant į suaugusiųjų amžių. Ankstyva paauglystė (9-13 metų) yra tinkamiausias laikas ŽPV infekcijos vakcinai, kuri apsaugo nuo gimdos kaklelio vėžio ir kitų ŽPV sukeliamų ligų. ŽPV plinta lytiniu keliu ir yra labai paplitęs, o gimdos kaklelio vėžys – viena svarbiausių moterų mirties priežasčių. Pirmasis gimdos kaklelio vėžio kompleksinės prevencijos ir kontrolės sistemos žingsnis – ŽPV vakcinos suleidimas iš anksto prieš pirmuosius lytinius santykius.

Suaugusiųjų skiepai

Vakcinos apsaugo nuo ligų bet kuriame amžiuje. Dauguma žmonių imlūs tymams ir kitoms, skiepais valdomoms ligoms. Vaikų skiepijimų kalendorius nuolat kinta įtraukiant vis naujas vakcinas, ir daugelis suaugusiųjų, nebuvo paskiepyti kai kuriomis vakcinomis vaikystėje. Kai kurių vakcinų sukuriama apsauga silpsta. Todėl sustiprinamosios vakcinos dozės nuo difterijos ir stabligės būtinos suaugusiesiems, siekiant apsaugos visą gyvenimą.
Kai kurios vakcinos rekomenduojamos rizikos grupėms priklausantiems asmenims dėl jų amžiaus, profesijos, gyvenimo būdo ar sveikatos būklės. Tai apima skiepus nuo gripo, kokliušo ir stabligės nėščioms moterims; skiepus nuo gripo ir kai kuriose šalyse nuo juostinės pūslelinės vyresnio amžiaus asmenims; skiepus nuo hepatito B, meningokokinės infekcijos ir gripo sveikatos priežiūros darbuotojams, dėl jų rizikos užsikrėsti darbo metu.
Sveiki suaugusieji turėdami skiepais valdomų infekcijų sukėlėjų (pvz. kokliušo ir kt.), gali perduoti juos kitiems jautriems asmenims, kuriems gali išsivystyti sunki ligos eiga, pavyzdžiui kūdikiams, asmenims su nusilpusiu imunitetu, ar asmenims virš 65 metų amžiaus.
Jeigu nesate tinkamai paskiepytas nuo visų ligų, arba nežinote apie savo skiepus, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris patars, kurios vakcinos Jums yra tinkamos ir reikalingos.

 

Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. Daugumai erkių reikalingas kitas gyvas padaras, šiuo atveju gyvūnas arba žmogus, kurio krauju erkė maitinasi. Erkė yra ypatinga tuo, kad jai reikia gerokai daugiau kraujo nei kitiems parazitams. Jeigu įsisiurbusios erkės nepastebime, ji gali gerti kraują net iki 15 dienų.

Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes platina infekcines ligas. Žarnose arba seilių liaukose erkės gali turėti bakterijų arba virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į aukos organizmą. Taip jos gali užkrėsti sunkiomis ligomis: erkiniu encefalitu, borelioze, plačiau žinoma kaip Laimo liga, anaplazmoze (anksčiau vadinta erlichioze), babezioze, erkine dėmėtąja šiltine, Marselio karštlige, tuliaremija bei kitomis.

Labiausiai pavojinga liga yra erkinis encefalitas. Mirštamumas nuo šios ligos siekia 0,5 – 1 proc. Maždaug trečdalis žmonių, persirgusių erkiniu encefalitu, pasveiksta ne visiškai. Dažniausi liekamieji reiškiniai yra psichoneurologiniai simptomai: negalėjimas susikaupti, miego sutrikimai, nuolatiniai galvos skausmai, padidėjęs jautrumas, elgesio pokyčiai, rečiau – paralyžius.

Efektyviausia priemonė nuo erkinio encefalito – skiepai. Vakcinos nuo erkinio encefalito efektyvumas siekia iki 98 proc.

Saugokite savo sveikatą!

 

Visą lapkričio mėnesį naujai prisirašiusiems pacientams vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininės pažymos išduodamos su 30 % nuolaida. Medicininė sveikatos pažyma išduodama ne tik būsimiesiems vairuotojams, bet ir tiems, kurie keičia vairuotojo pažymėjimą, pratęsia jo galiojimo terminą, buvo praradę teises ar pasibaigus vairuotojo medicininės pažymos galiojimo terminui.